VEHBİ KORKUTATA -KONUK YAZAR


2023 SEÇİMLERİNDE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A VERİLEN OYLAR ÜLKEMİZİN KADERİNİ BELİRLEYECEK?

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN BAZI DANIŞMANLARI TEHLİKENİN FARKINDALAR MI?


Millet İtifakının 6'lı masası, aylardır Cumhurbaşkan adayını bir türlü belirleyemedi ve belirleğemecekte. Çünkü Başkan Erdoğan'ın karşısında duracak aday yoktur ve olmayacakta, bakın göreceksiniz. Altılı masanın alacakları oylar belli, ülkemizin aziz insanları, o "karanlık" günlere dönmek istemeğecektir. 20 yıllık AK Parti iktidarı, ülkemize sayılamayacak kadar 50 yılda yapılamayan yatırımlar gerçekleştirmiştir. Daha ne olsun, bunları yazarken, "deli deli" sorular beynimi karıştırıyor. Ülkemizi tekrar karanlığa itmek ve çocuklarınızın "aydınlık geleceğini" karartmak istiyorsanız, 6'lı masaya oyunuzu verin  ve tekrardan geleceğinizi karartın, ne diyeğim? Karar sizin!

Sözde altılı masa, sözüm ona, ülke satılmış ve ülkemizin aziz insanları batağa saplanmış, 6'lı masadan yardım bekliyormuş, hadi oradan, ülke batacak batacak, bakın göreceksiniz! 

Uzun zamandır 6'lı masa adayını bir türlü belirleyemedi, yok Abdullah Gül, adayımız olacakmış, yok Ekrem İmamoğlu olacakmış, Mansur Yavaş aday olacakmış, haydi olsunlar, hiç bir aday Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısında duramayacaktır. Allah Erdoğan'ın yanındadır, imanlı ve kararlı tavırlarıyla her zaman halkının "gören gözü ve haykıran sesi" olmuştur, hiç kimsenin kuşkusu olmasın. 

Avcı tavşanı avlayacak, fakat "tavşan kaçarken nişan almış ve birde bakmış ki, tavşan yamacı çoktan aşmış." Kaldı ki, henüz ABD'den talimat gelmedi, henüz izin ve icazet alamadılar. Birbirinin açığını arayan "kokuşmuş" bir ittifakın hangi yaraya merhem olması düşünülecektir? 

Bu terazi bu sıkleti çekmez, zillet ittifakından hiçbir halt olmaz, olamazda! Bunların istikameti şaşmış, iradeleri sakatlanmış, itibarları sıfırlanmıştır. Ülke insanı karanlığa geri dönmek asla istemez. Altılı masa, aylardır adayını belirleyemedi, Erdoğan'ın karşısına aday  bulamıyorlar, Erdoğan'ın karşısına kim çıkarsa çıksın, ezici çoğunlukla ezip geçecektir, hiç kimsenin kuşkusu olmasın, benden sadece hatırlatma!

2023 ülkemiz için çok önemli bir göstergedir, ülke insanımız hayatımızda ve milli tarihimizde, Türk milleti ve Türkiye Cumhuriyeti’nin 2023 umutlarının müjdesi olarak anılacaktır. Türkiye üzerinde melanet kurgusu olanların Başkan Erdoğan'ın mitinglerine bakarak ve kendi hisselerine düşen gerekli dersleri çıkarmalarını tavsiye ediyorum, demedi demeğin! Başkan Erdoğan'ın yükselen sesi, Türkiye’nin milli onurunu, milli haysiyetini kıyamete kadar koruma ve kollama iradesinin bir meydan okumasıdır, çünkü halkını karanlığa asla bırakmak niyetinde değildır.

Türkiye, geçmişinden kaçan, kendine güveni olmayan, gelecek ümidi kararmış ülke durumuna düşürülmek istenmektedir. Bunun adı da zillettir.
Burada; Hak, Hukuk, Adalet, kavramlarının içini boşaltıyorlar? Bunu bilmenizde yarar görmekteyim. 

Sevr’de aklı kalmış, Lozan’da hevesleri budanmış, küresel cinayet şebekesinin yeni taktiklerle devşirdikleri tanıdık işbirlikçiler eliyle, adım adım, yavaş yavaş, kademe kademe ruhumuzu teslim almalarına yönelik "sinsi bir tertip" devrededir. Bin yıllık vatan toprağımız üzerinde, asırların kardeşlik bağlarını çözmeye yönelik "makus ve menfur" bir senaryo devamlı canlı tutulmaktadır. Bu yüzden, tarihimizi yargılıyorlar ama başaramayacaklar.

Ülkemizin aziz insanlarını sorguluyorlar. Milli birlik ve dayanışma azmimizi kurcalıyorlar, kurcalasınlar bakalım. Bunları yaparken demokrasiyi istismar ediyorlar; hak, hukuk, adalet ve özgürlük kavramlarının içini boşaltıyorlar, boşaltsınlar bakalım!


Ülkemizin aziz insanları, olanları gözleriyle görsünler ve heybeti anlasınlar haşmeti varsın, çılgına dönsünler, yeter ki, kalın kafalarına soksunlar Başkan Erdoğan'ın görkemli  gerçeğini, tanık olsunlar. Benim kadar ülkeyi gezen yok, her tarafı karış karış geziyorum ve bizleri arayan anketlerde değil; dilde, duada, camide, bağda, bahçede, bostanda, fabrikada, tezgahta, tarlada, suskun ve vakur milyonların kalbinde isteseniz istemezseniz de Başkan Erdoğan'dır. 

Ülkemizin yeri dolandırıcıların anketleri değil, "kalemi satılmış" gazetecilerin küf tutmuş köşeleri değil, Türk milletinin şaşmaz, sarsılmaz, asla tartışılmaz hükmü şahsiyetindedir, ancak hamiyet sahipleri bu hakikatin idrakine varabilecektir.

Ülkemizde Haziran 2023 seçim vakit yaklaştıkça zillet ittifakının ve bu ittifakın yanında yöresinde tetikçilik yapan çıkarcıların korkuya kapıldığı, uykularının kaçtığı görülmektedir. Aslında bunların "istikameti şaşmış" ve ne yapacaklarını şaşırmış durumdalar.
Erdoğan'ın karşısında duramayacaklar, bakın göreceksiniz. Kellem gitse doğruluktan asla şaşmam ve kalemimi her zaman dogruluktan yana kullanmaktan asla ve asla taviz vermem.

Ülkemizin aziz insanları, 2023 yılına hazır mısınız? Sandığa gidecek misiniz? Cumhurun onurunu, Cumhuriyet’in emanetlerini korumaya var mısınız? Türkiye düşmanlarının eline düşen zillet partilerine hesap soracak mısınız? Ne diyor Başkan Erdoğan, doğru söze ne denir? Amiiiin denir!

Millet İtifakının lideri Kılıçdaroğlu, "EVET"leri duyunca sanıyorum kaçacak, saklanacak, başını sokacak bir ağaç kovuğu bulamayacaklardır. Ama nafile, Türk milletinin demokratik cezasından asla kurtulamayacak. Zilletin diğer failleri birbirlerine daha da düşecek ve sığınacak hiçbir bahane bulamayacaktır. 6'lı masanın adayı şu veya bu olmuş, artık bir önemi harbiyesi söz konusu değildir. 

Çünkü tavşan avcının menzilinden kaçmış ve yamacı çoktan aşmış bile! Kaldı ki, henüz talimat gelmedi, henüz izin ve icazet alamadılar. Bir isim üzerinde uzlaşamayan bir ittifakın Türkiye’nin milli hedeflerinde uzlaşması akıl karı mıdır? Birbirlerine güvenmeyen bir ittifakın Türk milletine güven vermesi mantık iş midir? Asla ve asla olamaz. 

Birbirinin açığını arayan kokuşmuş bir ittifakın hangi yaraya merhem olması düşünülecektir? 

Bu terazi bu sıkleti çekmez, zillet ittifakından hiçbir halt olmaz, olamazda. Millet ittifakının temsilcisi Kemal Kılıçtaroğlu, 6'lı masanın icazetini almak için bugün ABD'ye gitti, bakalım hangi icazetle döneceği doğrusu merak konusu. Bunların istikameti şaşmış, iradeleri sakatlanmış, itibarları sıfırlanmış ve zillet itifakı en kısa zamanda dağılacaktır, bakın göreceksiniz. 

Türkiye'nin aziz insanları, tekrar söylüyorum, ülkesini karanlığa ve istismacılara papuç bırakcak gibi gözükmeyecek ve tekrardan Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a "EVET" diyeceklerdir.

Başkan Erdoğan, etrafını bir türlü temizleyemedi, her danışmanı sürekli Ankara'nın Çukurambar semtinden ayrılamadı ve aynı zamanda da 4 yerden maaş almaktadırlar, yazık günah, fakir fukaranın bedualarını almasınlar, onlar emeğinin karşılığını alın terlerini 5.500'e endekslemişken, danışmanlar 4 yerden maaş almalarıda neyin nesi? Başkan Erdoğan, olanlardan haberdar değil mi? İnşallah Erdoğan, bunların hakından gelecek ve ülke insanı sandığa gidince "EVET" diyeceklerdir.
Aslında 2023 bir "millat" olacaktır ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti dünyaya sesini sandıkta gösterecektir. 

Sevgi ve Saygılarımla 
Araştırmacı Gazeteci Yazar 
Vehbi Korkutata