Cennet İnceöz


AKSARAY'DA SEÇİM ANALİZİ

AKSARAY'DA SEÇİM ANALİZİ


 

Peygamber Efendimiz (SAV): “Emanet zayi edildiğinde kıyametin kopmasını bekleyin."

Ya Resulallah, emanetin zayi edilmesi nasıl olur?'' diye sorulunca 
"Görev ehlinden başkasına verildiği zaman kıyameti bekleyin.” buyurdu.
Görev neydi peki , milletin içinden birisinin devlette milletini temsil edebilmesiydi.
Seçim yaklaştıkça özellikle iktidar partisinde yoğunluk olmakla birlikte milletvekili aday adayları resmi başvurularını ve kimisi alalacele ,kimisi miting havasında açıklamaya başladılar.
 Hepinizin dileği odur ki , görev ehline layık görülür genel merkezler tarafından. Halktan uzak, işçiden, köylüden uzak bir adayın artık işçiyi köylüyü temsili
Halki tatmin etmiyor.
Kendinden olan, Halkla iç içe ,halktan gelen , adayları görmek istiyor artık Aksaray ,ve Aksarayı Aksaraylı temsil etsin istiyor artık..
 Eğer halkın istek ve arzuları ön plana alınmaz ise , dengeler iyiden iyiye değişecektir 
Koskoca Aksaray'da Aksarayı temsil edecek aday yokmuşcasına dışarıdan aday ters tepecek bu şimdiden aşikar.
Müneccim değiliz hiç birimiz ama halkın nabzı da ortada , AKP nin ve MHP nin kemik seçmeni,var olanı koruyup , oy arttırma eğiliminde iken ,asıl yarış CHP adayı Ali Abbas Ertürk ve İYi parti adayı Ayhan Erel arasında olacak gibi..
İkisinin aynı anda seçilmesi uzak bir ihtimal olsa da , Ali Abbas beyin popüleritesinin arttığı, Ayhan beyin de halkla olan samimiyeti en büyük şansları.
 Burada da  anlaşılıyor ki , seçimi belirleyecek olan yine , Akp ve MHP nin aday seçimi.
Özellikle köylü ve çiftçi kesim tarafından çok sevilip desteklenen  aday, liste de ilk sıralarda vekil adayı olarak meydanlara çıkar ise bütün dengeleri yerinden de oynatacak gibi bir izlenim söz konusu .il merkezinin desteğini ardına alan  desteklenen aday Hüseyin Bey'in işi çok kolay olacak gibi.  Son dönem de zaten Cengiz Aydoğdu vekilin çabası takdire şayan   çok rahat bir seçim olacaktır kendisi için de  İlk sırada olması halinde .
MHP de de durum aynı , aslında genç ve dinamik bir aday ile Ramazan Kaşlı beyin yanında aday olacak kişi ,belkide vekil sayısını ikiye çıkartıp oy oranını da ikiye katlayabilecek , şu bir gerçekki , MHP Aksaray da çok güçlü bir yere sahip , aday konusunda eğer Ramazan Bey'in yanına güçlü bir aday ile seçime girerse , bütün hesap kitapları da bozacaktır.
Bütün bunlar bizlerin şahsi fikri elbette, karar da kudrette genel merkezlerin elinde..

Umuyoruz ki AKSARAY Aksaraylı tarafından , hakkı ile Ankara'da temsil edilir . 
Ve bizlerin dilek ve önerileri Ankara tarafından duyulur..